Nowa książka z nowej serii

Od wydania mojej ostatniej pozycji o tematyce blacharstwa karoseryjnego minęło już 10 lat. W obecnych czasach niespotykanego dotąd postępu technologicznego, to wystarczający okre, aby zaprezentować kolejną książkę o tej tematyce. „Blacharstwo Samochodowe” porusza tematykę, która jest najbardziej aktualna i dotyczy takich spraw jak: zgrzewanie, lutospawanie, nitowanie, klejenie karoserii, ale nie pominięto wiedzy podstawowej jak i tematów pokrewnych związanych np. z organizacją serwisu czy też ogólnym procesem technologicznym naprawy karoserii. Absolutną nowością jest dodanie poradników o tematyce bezpośrednio i pośrednio związanej z blacharstwem. Są to: spawalnictwo, obróbka skrawaniem, geometria kół, instalacje sprężonego powietrza czy też postępowanie z samochodem elektrycznym podczas naprawy blacharskiej.

Blacharstwo Samochodowe”, to pierwsza część serii „Technologie Napraw Karoserii Samochodowej”. Planowane jest wydanie kolejnych części, którymi będą: „Pomiędzy Blacharstwem, a Lakiernictwem” i „Lakiernictwo Samochodowe”. Ma powstać również opracowanie na temat renowacji pojazdów zabytkowych i klasycznych.

Zawartość książki „Blacharstwo Samochodowe” oczywiście nie wyczerpuje tematu. W dużej mierze jej treść wynika z moich doświadczeń w kontaktach z warsztatami i rzeczoznawcami motoryzacyjnymi. Podczas wielu szkoleń dla fachowców z branży blacharskiej uzyskałem dużo informacji na temat tego, co jest największym problemem jeżeli chodzi o wdrożenie nowoczesnych technologii, ale również, które dodatkowe informacje są niezbędne do zrozumienia nowości i podnoszenia poziomu technicznego. Mam głęboką nadzieję, że moja wielomiesięczna praca okaże się pomocna wszystkim, którzy poszukują wiedzy fachowej oraz pragną się rozwijać.

Rosyjskojęzyczne wersje książek

Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Troton przygotowała i wprowadza do sprzedaży na rynek krajów byłego Związku Radzieckiego, rosyjskojęzyczne wersje książek z dziedziny lakiernictwa i blacharstwa samochodowego.  W serii tej ukazały się: Lakiernictwo Samochodowe, Poradnik Lakiernika, Blacharstwo i Naprawy Powypadkowe Samochodów oraz Poradnik Blacharza.

Książki o tematyce serwisowania samochodów


W maju 2011 na rynku ukażą siew dwie kolejne pozycje o tej tematyce, który ty razem wydane zostały przez firmę RG MEDIA. Równocześnie oficyna Wydawnicza TROTON przygotowała rosyjskojęzyczne wersje tych książek. Są to książki otwierające nowy cykl wydawniczy poradników z serii Biblioteka Warsztatowca skierowanej do branży serwisowania samochodów.

 

1. Poradnik Blacharza Samochodowego

 

 

2. Poradnik Lakiernika Samochodowego

 

 

 

W serii Biblioteka Lakiernika ukazały się dwie pozycje o tematyce blacharsko-lakierniczej:

1. Nowoczesne Technologie Pomiarów i Napraw Karoserii Powypadkowych

 

 

 

 

 

1. Blacharstwo i Naprawy Powypadkowe Samochodów

 

 

 

 

Wydawcą była Oficyna Wydawnicza TROTON.

 

Wydawnictwo miesięcznika AUTO MOTO SERWIS wydało w 2010 roku Vademecum Blacharza:

 

 

Nowe książki dla profesjonalistów

Zasadnicze zmiany w konstrukcji współczesnych samochodów oraz ciągle pojawiające się na rynku nowe systemy i technologie lakiernicze, to wystarczające powody, aby zaproponować wszystkim czytelnikom takie pozycje, jak: Poradnik blacharza samochodowego oraz Poradnik lakiernika samochodowego autorstwa Bogusława Raatza. Książki już w kwietniu do nabycia będę między innymi na portalach mamwarsztat.pl, dlamotoryzacji.pl i w niemal wszystkich księgarniach internetowych w Polsce.

 

 

 

 

Niezbędna wiedza w pigułce

Celem obu książek było jak najbardziej przejrzyste przekazanie podstawowych informacji i wyjaśnienie wszelkich niuansów związanych z naprawami blacharsko-lakierniczymi współczesnych karoserii samochodowych. Choć tematyka ta poruszana jest nieustannie w rozmaitych artykułach prasowych, to dopiero książki autorstwa Bogusława Raatza gromadzą niemal całą niezbędną wiedzę z pominięciem nadmiernych opisów. W każdym z ważniejszych punktów poradników wyróżniono najistotniejsze fakty, które warto zapamiętać, a bogato ilustrowane syntetyczne opisy powinnny zachęcać do korzystania z niniejszych pozycji. Wszystko to sprawi, że wkrótce znajdą one swoje miejsce w każdym warsztacie blacharskim i lakierniczym w Polsce.